Přeskočit odkazy pro navigaci
Redakce www.kolin.cz Společnost Datak, s.r.o. provozuje portál kolin.cz kde naleznete aktuální informace z kolínského regionu.

Firma DATAK, s.r.o. Kolín byla založena v roce 1996 jako pokračování aktivit fyzické osoby v oblasti informačních služeb, navazuje tedy úzce na podnikatelskou činnost založenou v roce 1991. V současné době firma působí v následujících oblastech:

Identifikace zvířat a věcí - Centrální evidence zvířat a věcí ČR Informatika - informační technologie a systémy, zakázkový software Kurzy potápění, ponory na zkoušku

Systém radiofrekvenční identifikace (RFID) známý též jako označování zvířat a věcí mikročipy (čipování) zaznamenal v posledních letech zvýšený zájem. Této problematice se soustavně věnujeme od roku 1996 a pro její rozsah jsme založili samostatný web, kde jsou všechny potřebné informace včetně možnosti vyhledávání zvířat a věcí k dispozici. Budeme rádi když náš web Centrální evidence zvířat a věcí ČR navštívíte a svého pejska u nás zaregistrujete.

Tato oblast naší činnosti podporuje identifikační systémy, navrhujeme, vyrábíme a dodáváme software (program, programové vybavení), který zajišťuje komunikaci mezi čtečkou mikročipů a počítačem včetně následného zpracování dat (databáze). V současné době dodáváme programové vybavení "WinEmi", které umožňuje mimo komunikace se čtečkami TROVAN i vedení evidence mikročipem označených psů (pes), jízdních kol a automobilů.

Dále dodáváme programové vybavení, které umožňuje převod dat do a z aplikací Microsoft Word, Excel.

Nabízíme ponory na zkoušku s přístrojem v bazénu, v případě zájmu i na otevřené vodě. Nabízíme kurzy potápění pro začátečníky i pokročilé potápěče. Teoretická výuka probíhá zpravidla v Kolíně, ale v případě zájmu jsme schopni výuku uspořádat i jinde. Praktickou část výuky realizujeme v bazénech v Kolíně, Kutné Hoře, Pardubicích a Mělníce. Závěrečnou část výuky, tedy ponory na otevřené vodě můžete absolvovat v lomech v Leštince, Borku, Žernovce a dalších. Jsme schopni zajistit kurz i u moře.